Filolog na święta: francuskie zwyczaje z perspektywy studentek z Lyonu

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który w każdym kraju celebrowany jest w wyjątkowy sposób. W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę zapraszamy do obejrzenia cyklu naszych świątecznych materiałów wideo, w których rozmawiamy na temat zwyczajów bożonarodzeniowych w europejskich krajach.

Na początek zapraszamy w podróż do Francji. Victoria i Patrycja, studentki z Lyonu, które przebywają na Wydziale Filologicznym UŁ w ramach programu Erasmus+, opowiedziały o tym, jak Boże Narodzenie wygląda w ich kraju.

Studentki zapytaliśmy m.in. o to, gdzie najlepiej wybrać się do Francji, by poczuć magię świąt?

W okresie świątecznym na pewno warto odwiedzić Paryż i Strasburg. To drugie miasto słynie z największych jarmarków bożonarodzeniowych w całym kraju

– podkreśliły zgodnie nasze rozmówczynie.

Jakie potrawy muszą znaleźć się na świątecznym stole we francuskich domach? Kiedy do dzieci we Francji przychodzi Święty Mikołaj? Jak nad Sekwaną świętuje się nowy rok? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym nagraniu.

Zaglądajcie na nasz kanał youtube’owy również w kolejnych dniach – wkrótce zamieścimy na nim materiały wideo dotyczące świąt w Słowenii, Włoszech oraz Hiszpanii!