O BUDYNKU
Aktualny budynek Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego został oddany do użytku w lipcu 2014 roku. Wygląd gmachu jest efektem prac firmy AGG (Architekci Grupa Grabowski), która w całości była odpowiedzialna za projekt obiektu.
Jak przystało na Wydział Filologiczny wejście zdobią sentencje i cytaty w różnych językach, wykute antykwą na kamiennych płytach. Charakterystyczne są olbrzymie elewacje skrzydeł bocznych z białymi, nieregularnie rozmieszczonymi pionowymi profilami na tle ciemnych przeszkolnych płaszczyzn. W środku uwagę zwraca przezroczysty, pełen światła hall centralny (atrium) - serce całego budynku, które łączy i zespala wszystkie jego części. Multikulturowość Wydziału Filologicznego została podkreślona rozwiązaniami kolorystycznymi wnętrza. Budynek składa się z sześciu kondygnacji, a każda z nich została utrzymana w innym kolorze tęczy.
Zamieszczony wyżej opis pochodzi z materiałów informacyjnych projektanta budynku.
LOKALIZACJA
Budynek Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego mieści się przy ul. Pomorskiej 171/173 w Łodzi, w centrum miasta, 2 km od Dworca Łódź Fabryczna, w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla studenckiego "Lumumbowo".
Wydział jest dobrze skomunikowany z pozostałą częścią Łodzi. Do naszego gmachu można dotrzeć bezpośrednimi połączeniami autobusowymi i tramwajowymi z najważniejszych punktów miasta - ulicy Piotrkowskiej oraz Manufaktury. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku Filologa znajdują się siedziby pozostałych wydziałów uczelni oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, a także Biblioteka i Rektorat UŁ
WIRTUALNY SPACER
Zatanawiasz się, jak wyglądają wnętrza naszego budynku? Odtwórz poniższy materiał wideo i zajrzyj do najważniejszych miejsc w naszym gmachu!
Zachęcamy również do odbycia wirtualnego spaceru po budynku naszego Wydziału za pośrednictwem Google Maps. Dzięki zdjęciom sferycznym zamieszczonym w tym serwisie można zajrzeć do dziekanatu, przejść się po wydziałowej bibliotece czy też zobaczyć, jak wyglądają wybrane sale wykładowe.
ZASADY ZACHOWANIA W SYTUACJI ZAGROŻENIA
W trosce o Państwa zdrowie, bezpieczeństwo i komfort pragniemy zwrócić uwagę na istotne kwestie dotyczące zasad ewakuacji budynku w sytuacji zagrożenia.
Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z poruszaną tematyką i stosowanie się do wskazówek zawartych w poniższej prezentacji.
Dokument zawiera również istotne informacje dotyczące zakazu palenia na terenie budynku oraz zasad segregacji śmieci 🗑.
WYNAJEM SAL
W budynku Wydziału znajdują się aule wykładowe od 120 do 478 miejsc i sale dydaktyczne (na 18-60 osób). Dostępne są również miejsca promocyjne w przestrzeni wspólnej (istnieje możliwość zastosowania niestandardowych form reklamy na korytarzach poszczególnych pięter).
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wynajmu sal zamieszczoną poniżej.
Dodatkowych informacji dotyczących wynajmu przestrzeni konferencyjnych lub reklamowych udziela Aneta Sadach, kierownik działu ds. obsługi administracyjno-informatycznej Wydziału Filologicznego UŁ.
SPECJALISTYCZNE POMIESZCZENIA DYDAKTYCZNE
To, co nas wyróżnia, to profesjonalne sale, które zostały wyposażone w taki sposób, by umożliwiać studentom poszczególnych kierunków zdobycie specjalistycznych umiejętności. Częścią naszej wydziałowej infrastruktury są między innymi:
- studio radiowe;
- studio telewizyjne;
- sala kinowa;
- sala translatorska z kabinami tłumaczy;
- sale językowe (z systemem komunikacji głosowej między uczestnikami zajęć i prowadzącym);
- sala teatralna;
- sale logopedyczne i audiologiczne.
WI-FI
Studenci i pracownicy Wydziału Filologicznego UŁ mają możliwość korzystania z sieci Wi-Fi przez cały okres studiów/pracy.
W celu skorzystania z internetu należy połączyć się z siecią „eduroam”. Sieć wymaga zalogowania się przy użyciu studenckiego lub pracowniczego konta AD (odpowiednio: ul######@edu.uni.lodz.pl lub imie.nazwisko@filologia.uni.lodz.pl).
Eduroam jest ogólnoświatowym systemem dostępu do sieci bezprzewodowej dla społeczności naukowo-akademickiej. Pozwala na korzystanie z bezprzewodowego internetu również w wielu innych instytucjach naukowych w Polsce i na świecie.
Ustawienia niezbędne do zalogowania się do sieci „eduroam” z telefonu komórkowego pracującego pod kontrolą systemu Android:
Metoda EAP: PEAP
Uwierzytelnianie Phase 2: MS-CHAP v2
Wymagane jest wybranie opcji nie sprawdzania certyfikatu