Dr Anna Wiśniewska-Grabarczyk w międzynarodowym projekcie badawczym

Dr Anna Wiśniewska-Grabarczyk z Zakładu Literatury Polskiej XX i XXI w. została członkiem międzynarodowego projektu badawczego “Aktivno pamćenje i zaboravljanje u povijesti dječje književnosti” (“Active memory and forgetting in the history of children’s literature”).

Projekt jest realizowany na Uniwersytecie w Zagrzebiu i jest kierowany przez prof. Sanję Lovrić Kralj z Učiteljski Fakultet (Faculty of Teacher Education) – mówi dr Wiśniewska-Grabarczyk. – Dla mnie to doskonała okazja, by przedstawić swoje badania dotyczące cenzury Polski Ludowej i skonfrontować je z koleżankami i kolegami-badaczami z zagranicznych ośrodków. Badania porównawcze nad reglamentacją wolności słowa oraz cenzurowaniem literatury w Polsce i krajach byłej Jugosławii (oraz w państwach bloku wschodniego) mogą wyznaczyć wiele nowych ścieżek naukowych poszukiwań.

Trzymamy kciuki za pomyślną realizację projektu.