UNIC – kursy językowe online

Dzięki przynależności Uniwersytetu Łódzkiego do Uniwersytetu Europejskiego UNIC, każdy przedstawiciel naszej społeczności akademickiej (student, doktorant, nauczyciel akademicki czy pracownik administracyjny) może bezpłatnie, na własną rękę, w dogodny dla siebie sposób, uczyć się jednego z 10 języków, którymi posługujemy się w sieci UNIC: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, tureckiego, niderlandzkiego, chorwackiego, irlandzkiego, fińskiego czy baskijskiego.

Moduły językowe UNIC zawierają informacje na temat 10 języków UNIC jak i uniwersytetów, miast i kultury uczelni partnerskich. Wkrótce na platformie pojawi się także język polski, w kontrofercie dla naszych partnerów.

Każdy moduł językowy online UNIC jest cyfrowym kursem do samodzielnej nauki dla początkujących (poziom AO-A1 zgodnie z CEFR), z wyjątkiem modułu w języku angielskim. Ten wymaga znajomości języka angielskiego na poziomie B1/B2.

Możesz ukończyć cały moduł językowy, co zajmuje średnio 15 do 30 godzin (w zależności od języka) lub wybrać zawartość zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Każda uczelnia partnerska udostępnia własne moduły językowe w systemie e-learningowym danej uczelni. Aby skorzystać z modułów językowych, wejdź na stronę UNIC. Do zalogowania się niezbędna jest podstawowa znajomość języka angielskiego. W razie problemów z logowaniem, prosimy o kontakt z iHub UŁ.