Rekrutacja na studia podyplomowe "Nauczanie Języka Polskiego Jako Drugiego / Obcego" trwać będzie od 5 czerwca do 6 października 2023 r.

TEMATYKA STUDIÓW

Studia kierowane są do osób, które chcą uzyskać umiejętności w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego / drugiego. Szczególną grupą docelową są nauczyciele języka polskiego, którzy w swoich placówkach nauczają także cudzoziemców i chcą udoskonalić swój warsztat pracy. Studia kierowane są również do tych osób, które chcą zająć się nauczaniem języka polskiego na kursach, lektoratach itp. zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

• Dwujęzyczność
  • Metodyka nauczania wymowy i pisowni
  • Metodyka nauczania gramatyki
  • Metodyka nauczania leksyki
  • Warsztat lektora
  • Organizacja procesu nauczania jpjo/d
  • Komunikacja międzykulturowa
  • Język edukacji szkolnej
  • Praca z grupą wielokulturową
  • Metodyka nauczania działań językowych
  • Literatura i kultura w nauczaniu cudzoziemców
  • Testowanie i certyfikacja jpjo
  • Nauczanie jpjo/d dzieci
  • Ćwiczenia lektorskie

KANDYDACI

Kandydaci muszą mieć ukończone studia w dziedzinie nauk humanistycznych lub społecznych co najmniej na poziomie uzyskania dyplomu licencjata.
Drugim ważnym wymogiem jest znajomość języka polskiego co najmniej na poziomie C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Czas trwania: dwa semestry, 270 godzin

Koszty uczestnictwa: 4000 zł płatne w dwóch ratach (2000 zł za semestr)

Osoba do kontaktu: mgr Aneta Sadach, tel: 42 635 68 18

WSZELKIE PYTANIA MOŻNA KIEROWAĆ NA ADRES E-MAIL: njp@filologia.uni.lodz.pl

ZASADY REKRUTACJI, WYKAZ WYMAGANYCH DOKUMENTÓW

Etap I: rejestracja on-line dostępna TUTAJ

Etap II: kandydaci na studia składają komplet dokumentów od dnia 11 września zawierający:

• odpis lub oryginał dyplomu ukończenia studiów magisterskich lub licencjackich w dziedzinie nauk humanistycznych lub społecznych;
  • kwestionariusz osobowy (do pobrania TUTAJ)
  • CV

O przyjęciu kandydatów na studia decyduje:

• konkurs dyplomów/świadectw
  • kolejność zgłoszeń