Polsko-włoskie studenckie czasopismo „ItaliAMO” publikowane jest od października 2013 roku z inicjatywy członków koła naukowego o tej samej nazwie. Autorami artykułów mogą być studenci italianistyki oraz inne osoby zainteresowane kulturą włoską. Zakres tematyczny tekstów jest bardzo szeroki. Akceptowane są wszystkie pomysły, które w choć niewielkim stopniu wiążą się z Włochami.

W dotychczasowych wydaniach periodyku można było przeczytać o języku, tłumaczeniach, literaturze, muzyce, kinie, teatrze, fotografii, turystyce, rynku pracy, historii, tradycjach czy modzie. Artykuły mogą mieć charakter naukowy, ale mile widziane są także wywiady, wspomnienia z podróży czy felietony. Głównym celem „ItaliAMO” jest promowanie kultury włoskiej oraz studiów italianistycznych na Wydziale Filologicznym UŁ. Przy okazji studenci rozwijają też kompetencje językowe i tłumaczeniowe. Każdy tekst powstaje w dwóch wersjach językowych – polskiej i włoskiej – i jest poddawany korekcie redakcji oraz native speakerów. Do tej pory powstało kilkanaście wydań czasopisma, w tym numery specjalne poświęcone Umbertowi Eco, Unii Europejskiej i translatoryce.

Pismo "KaPITOL" istnieje od 2015 roku. Jego Redakcja wyznaje zasadę, w myśl której każdy głos jest cenny i wart wysłuchania. Dlatego tak długo, jak tekst nie godzi w niczyje dobre imię i nie narusza dobrego obyczaju, nie będzie w żaden sposób cenzurowany. Wszystkim autorom i twórcom Redakcja pozostawia wolną rękę w doborze tematyki i formy, służąc radą, kiedy jest to potrzebne, lecz niczego nie narzucając.

Tytuł „KaPITOL” ma podwójne znaczenie. Zapowiada nie tylko osławione (sit venia verbo) „pitolenie” filologów, czyli swobodną gawędę o wszystkim, co tylko przyjdzie do głowy, lecz zarazem również górny bieg ambitnych myśli rodzących się w głowach młodych twórców.

BRAK SŁÓW

„Brak Słów” to internetowe pismo literackie założone w 2020 roku przez studentki i studentów filologii polskiej ze specjalizacji publicystyka kulturalna i krytyka artystyczna.

Na łamach „Braku Słów” publikowane są utwory prozatorskie, publicystyczne oraz poetyckie. W piśmie ukazują się również teksty osób spoza redakcji – w tym celu powstała zakładka gościnnie. „Brak Słów” nie ma skonkretyzowanego programu, dlatego każda osoba czytająca z pewnością znajdzie coś, co trafi w jej gust.

Redakcja zorganizowała konkurs literacki Twórcze zaniemówienie oraz była w jury w konkursie poetyckim Słowa-klucze